Vejci na vladaře - nedělní putování

10. dubna 2007 v 9:29 | Tjen Welion |  Bronťárny
Daleká cesta, nádherná příroda, nová abeceda, odvážní vesničané, Hrubá Skála..... To vše a ještě mnohem více během nedělního dne.

Časně ráno nás opět probouzí píseň, která má zřejmě poukázat na nutnost likvidace vladaře, který už zase nechal něko zprovodit ze světa. A další a již tradiční antivladařská, následuje další o tom, že je krásný den. Vladař si však dnes také přivstal, a proto se neodvažujeme jít rozcvičit na nádvoří, ale raději zůstáváme v přidělené komnatě a cvičíme za pomoci vlastních spacáků. Po té troše ranního pohybu nás čeká vydatná snídaně. Vkuchyni už to voní různými koláči, buchtami, no prostě jen samými dobrými věcmi. Kuchařka se nás zřejmě snažila podpořit v našem snažení a tak donesla něco z vladařovy tabule, jinak si to nedokáži vysvětlit. Po snídani nás čeká daleká cesta. Ve vladařově říši totiž není najednou ani památky po vejcích, a tak musíme do říše sousední, kde nám snad poskytnou pomoc. Vladař totiž zřejmě zjistil, že se proti němu chystá spiknutí, takže dal zničit vejce a několik vesničanů se ocitlo v podezdření ze zrady, proto se nemohou zúčastnit naší výpravy a radši co nejrychleji odcestují domů, aby je tento výlet snad nestál život. Ostatní se však nemohou dlouho rozmýšlet a musí vyrazit na ne zrovna krátkou a nelehkou cestu na Hrubou Skálu, kde snad najdou pomoc a pochopení. Všichni vesničané jsou v plné síle, totiž všichni ne, jedna z vesničanek se rozhoduje pro tuto cestu i přes to, že jí chůze sem tam činí problémy, čímž značně zpomaluje ostatní. Vesničané však drží při sobě, a tak jí neřeknou jediné křivé slovo, snad by jí dokonce i na vlastní záda naložili a za pomocí donesli. Jak jsem již řekla, cesta kterou jsme museli projít byla dlouhá a namáhavá, vedla přes hluboké lesy a vysoké skály a cíl byl ještě v odpoledních hodinách stále v nedohlednu.Čekalo nás také několik zastávek, kdy nám dobří lidé (jakýsi né příliš zdatný písař a šifrovatel na skoro samém počátku cesty, stará chromá babička na skále, zmatený člověk kousek pod Hrubou Skálou) předávali tajné zašifrované zprávy, do kterých jsme museli doplnit informace a za odměnu jsme dostali tři vajíčka, důležitou to věc k likvidaci vladaře našeho. Šifry ovšem byly velice důmyslné, každá psaná v jiném období, bohužel zrovna v tom, kdy vladař zvládl 3x změnit abecedu. Vrcholem bylo i to, že vynalezl nové písmeno, je jím HG, no považte to je přeci další důvod k jeho zlikvidování, ne?
Na Hrubé Skále nám nějaký další dobrodinec zanechal výborné jídlo, které jsme snědli v místní zahradě, než jsme se vypravili na cestu zpět. Tři vybraní nejzdatnější vesničané nesli náš cenný úlovek s největší možnou opatrností, až jsme konečně v pozdních a velmi temných hodinách dorazili zpět k branám Rohozce. Vladař však již nechal vypustit psy a my se začali obávat o zdar naší výpravy. Naštěstí se mezi hradbami Rohozce našla odvážná posluhovačka, která vlastní život ohrozila, hrozné psy zahnala a do hradu nás vpustila.

TO BE CONTINUED!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zidgor Zidgor | 10. dubna 2007 v 17:30 | Reagovat

Wau :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama