Vejci na vladaře - pátek

9. dubna 2007 v 17:11 | Tjen Welion |  Bronťárny
Co nám ten vladař udělal? Kdo a kde ho bude likvidovat? A proč zrovna vejci?

Přicházím k pokladně 23 a hledám osoby vyzbrojené keramickým květináčem a vyfouknutým vejcem, jak se dalo čekat, nacházím je velice snadno... Ale teď už jdou opravdu všechny malichernosti, jako je odtažené auto stranou, vždyť teď začíná velké spiknutí proti krutému vladaři. Scházíme se pomalu, téměř jednotlivě se vší opatrností, aby se o nás snad ten vladař nedozvěděl příliš brzo, ale zřejmě má své špehy všude a vysílá je, aby nás zdrželi, takže to končí odcizením batohu. (Bohužel tato skutečnost je krutou realitou a rozhodně nebyla plánovaná). Naše skupina se však nenechá odradit ani tímto podlým činem a odjíždí do vladařova sídelního města Turnova na hrad Hrubý Rohozec, kde se vydáváme za dobrovolníky na práci v zámeckém parku. V Turnově nás čekají naši spiklenci, kteří pro nás mají důležité informace, jak to s tím vladařem vlastně je a předávají nám důležité, avšak neúplné listiny o zdejší krajině a kultuře. Ale to poněkud předbíhán... Nejprve jsme se samozřejmě museli seznámit a abychom zapadli do zdejšího kraje, vymyslet si nějaký vhodný jarní přívlastek ke svému jménu. A tak se nám na nádraží v Turnově sešli následující: Honza Hruboskalský, Jarní Jana, Monika Mokrá ponožka, Klára Kvetoucí, Ivous Ivejcožrout, Dojatá Dana, Aprílový Adam, Tonoucí Tomáš, Jediný Jakub, Hravá Hanka, Helena ??, Veselá Veverka, Líba ??, Lucka ?? (na místo otazníků snad doplním, jestli si vzpomenu). Aby snad vladař nepojal podezdření, dělíme se do tří skupinek, kde je vždy jeden němý zapisovatel, jeden mluvčí, slepec a vůdce slepého. Před vstupem do hradu musíme zjistit důležité informace o tomto kraji, v čemž se nám stává velmi užitečná mapa před nádražím ("Hele lidi, je fakt nutný aby se na tu mapu dívali i ty slepci? Jenom jako že by se nás sem pak vešlo víc..."), ale i informace ČD, kam zřejmě zatím nepronikli vladařovi špehové. A samozřejmá je i podpora zvenčí, od lidí prostých, nic netušících o našem spiknutí. Cestou je také třeba nacvičit inscenaci o tom, proč je dobré jít na toho vladaře zrovna vejci, zřejmě se ozvali nějací pochybovači, kteří by raději jiný způsob.
Konečně stojíme před branami zámku, ale je zamčeno. Pojal snad vladař nějaké podezdření, zděsíme se.. Ale ne, jes správce dostal špatné informace, ale brzy je vše napraveno a my se dostáváme do hradu, kde už čekají ostatní. Sesedneme se v malé kuchyňce, kde přispějeme svým jídlem do společných zásob a z vlastních zásob povečeříme a dozvíme se něco o naší zítřejší pracovní strategii. Je velmi důležité, aby vladař nic nepostřehl, a tak se musíme opravdu snažit, jako by nás práce pro něj opravdu bavila a snad jsme jí i dělali dobrovolně.
Když jsme poučeni o strategii přichází čas na propagaci vaječného útoku, jedna skupina nám poví o věštbě podle které má vladaře zabít právě vejce, my vysvětlíme jeho bojové výhody. Třetí skupina jsou zřejmě ti pochybovači, neboť vejce nikterak nepropagují a jen se všelijak vymlouvají ("Chtěli jsme dělat komparz, ale nevzali nás, že neumíme udělat kozu..!"), snad se snaží i vladaře bránit. Na rozvracení morálky ovšem nemají mnoho času, protože přicházejí okradení opozdilci a hlavně přichází i čas na zopakování jmen, Ale nejde to jen tak, protože tady jsme moc blízko vladaři a ten by se mohl něco doslechnout, a tak používat prostá jména je příliš nebezpečné. proto k nim přidáváme slovo ahoj, jména rostlin, zvířat, měst, přírodních úkazů a jídel a pokaždé oslovujeme někoho jiného a nikdo nesmí stejného člověka oslovit dvakrát... A hlavně se oslovujeme všichni a vším najednou, aby nikdo zvenčí neměl šanci :) Konečně se všichni známe a je načase, abychom si vyzkoušeli naši sehranost, individualisté by mohli znamenat katastrofu. Stoupáme si proto do kruhu a začínáme na jednodušších činnostech, jako je simulace mixéru, topinkovače, slona a opic. Úkoly nás ale čekají i těžší, nikdy nevíme co se může stát a tak trénujeme i jiné věci. Dva dobrovolníci (dobrovolnice) ochotné pro svůj lid obětovat třeba i život se šplhají na záda nás ostatních a v kruhu nás obchází stoupaje na naše ruce spojené za zády. Co by ale byla souhra bez důvěry? Absolutně nic, a tak je nutné nacvičit i tu, začínáme kurzem létání, též nazvaném kruhem důvěry a potom část nejtěžší, co kdyby totiž musel někdo za vladařem na hradby a potom rychle skočit dolů? Chytili by ho jeho druzi? Ano chytili! A i to jsme vyzkoušeli, jen místo hradem nám musel stačit stůl.A to bylo pro dnešní den všechno a my ubozí ospalí vesničané jsme se pomalu přesouvali do spacáků, kde nám ještě Veverka přečetla poučnou povídku a pak už všichni pomalu ale jistě odcházeli do říše snů o lepším vladařovi.

TO BE CONTINUED
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zidgor Zidgor | 9. dubna 2007 v 17:22 | Reagovat

Přidat pár draků a jinejch bytostí a byla bys v balíku :)

2 Tjen Welion Tjen Welion | 9. dubna 2007 v 17:23 | Reagovat

Kušuj s drakama, nám stačil vladař :) Ještě draky k tomu :) Ale v sobotu byla čarodějka :) A ta nás vraždila o sto šest :D

3 Zidgor Zidgor | 9. dubna 2007 v 17:24 | Reagovat

Dobrá. Dobrá :D . Tak na tu čarodějku sem zvědavej :)

4 Tjen Welion Tjen Welion | 9. dubna 2007 v 17:31 | Reagovat

Víš co se říká o tom, kdo je zvědavej :)

5 Zidgor Zidgor | 9. dubna 2007 v 17:33 | Reagovat

No dobrá. Tak nejsem zvědavej, ale těšim se na další část ;)

6 Tjen Welion Tjen Welion | 9. dubna 2007 v 17:43 | Reagovat

No to se teda těš :) Protože radši budu psát, než se učit fyziku :)

7 Zidgor Zidgor | 9. dubna 2007 v 17:46 | Reagovat

Jo to se ti nedivim :) Radši vejci na Vladaře než fyzikou pro Vladaře :D

8 Tjen Welion Tjen Welion | 9. dubna 2007 v 17:48 | Reagovat

No to si piš :)

9 Zidgor Zidgor | 9. dubna 2007 v 17:50 | Reagovat

Nemam po ruce zapisník, nějakej seženu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama