Exkurze na Transfúzní stanici

10. května 2007 v 18:55 | Tjen Welion |  Střípky ze života mého...
Ve středu je pondělí, ve čtvrtek exkurze a v pátek je úterý, tak nějak to teď vypadá v naší škole :)

Ovšem já se nechystám tu vypisovat absolutní šílenosti, které byly spáchány na našem rozvrhu, ale jen vám lehce přiblížit dnešní exkurzi.

9:30 - přijíždím do Plzně na Bory a pěšky se přesouvám na Náměstí Míru, což mi i šnečí chůzí zabere sotva 6 minut, takže jsem tam opravdu brzo, vzhledem k tomu, že sraz je v 10. Jediný další přítomný šílenec je Vojta.

cca 9:45 - třídní profesorka nás přehlídne a několikrát obejde park, než si všimne, že už tu někdo je. Přichází Adéla. Chvíli po ní Petr.

cca 9:55 - postupně přichází zbytek třídy, z Lochotína opět nejezdí tramvaje, což nápadně připomíná exkurzi minulou.

10:02 - odcházíme směr transfúzní stanice.

10:15 - Zbytek třídy doráží před budovu transfúzní stanice, přichází pro nás sestřička, co nás tam má provést.

10:17 - nikdo se moc nemá k tomu, aby si odložil věci do šatny dárců. Petr je první odvážný, já druhá, následně se přidávají ostatní... :) Nikdo si nevezme letáček o dárcovství a nečte dotazník. Sestřička je zklamána naší pasivitou. Pár lidí "zachraňuje čest třídy."

10:20 - po úvodní řeči se přesouváme do evidence dárců, zatím nikdo nekolabuje. posloucháme sestřičku, kolem nás proudí lékaři a dárci.

cca 10:30 - Přecházíme do místnosti, kde se odebírá krev dárcům. Všichni zvědavě přihlížejí, poslouchají výklad od sestřičky, ptají se. Nik zelená a je odložen na lehátko, aby nezkolaboval. (prý už jim tam sebou plácnul někdo z Blovic a rozsekl si hlavu). Nikdo další už nezelená, nemodrá ani jinak nápadně nemění barvy... Všichni ale radši sedí.

dále již netroufám si odhadovat časy :)

- Přesouváme se na stanoviště speciálních odběrů, kde odvážlivci a zvědavci Adéla a Mňouk zkouší lehátka, Nik radši sedí :)

- hledám jednu nejmenovanou místnost. Potkáme dvě, ovšem jen s panáčkem. Nadávám na diskriminaci.

- jdeme se podívat na uložení erytrocytů, plazmy, trombocytů. Nik cestou dostává židli, ať si jí donese a má na čem sedět. Dita o berlích židli nedostane a ještě jí omylem zabouchnou dveře před nosem. Vykládající sestra mluví a přitom si "hraje" s krevní konzervou. Všichni koukáme a zjišžujeme, že to není ani ráj pro upíry, pokud by si nějaký teda nechtěl vylámat zuby na mražené plazmě..

- přesouváme se dolů k šatnám, oběvuji co jsem hledala. hurá... Stejně je to diskriminace :)

- odcházíme, Nikovi se vrací barva. Většina se rozhoduje, že darovat krev není nic pro ně.

tak to je celá naše exkurze :) Rozhodně zajímavá :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zidgor Zidgor | 10. května 2007 v 19:06 | Reagovat

No zajímavá to byla :) Myslim, že nejvíc z ní měl stejně Nik :) Ale rozhodně to bylo o hodně lepší než jít na 10 minut na výstavu či tak něco...

2 Tjen Welion Tjen Welion | 10. května 2007 v 19:13 | Reagovat

no to rozhodně... Hele s čim asi přijde Boss? Jak se tam těšil, ujel mu vlak a děsně ho mrzí, že o to přišel?? po exkurzi na pitevnu si myslim, že se bál, že se tam sesypa :D

3 Zidgor Zidgor | 10. května 2007 v 19:15 | Reagovat

No myslim, že si to vystihla naprosto, ale uplně přesně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama