Jak jsem se (ne)ucházela o brigádu

8. května 2007 v 16:12 | Tjen Welion |  Střípky ze života mého...
Aneb není lehké sehnat dobře placenou a alespoň TROCHU NORMÁLNÍ brigádu.

To jsem takhle jednou jela od taťky a koukám na protější zdi inzerát, že shání brigádnici do čajovny. Opíšu si telefoní číslo a v nejbližších dnech se snažím od místního obyvatele Zidgora zjistit, jestli náhodou nemá tušení, kdeže ta čajovna je. Nemá :) Ale nevadí.

Po týdnu se vypravuji znovu do Plzně, domluvím se s tátou na zapůjčení kytary a hurá do oné čajovny, když už teda konečně vím, kde ju hledat. Před tímto výletem okrajově prolistuji webové stránky, které dotyčnou čajovnu prezentují a již to mne lehce odrazuje, ale co, dokud se tam nepodívám a nepotkám se s majitelkou, tak radši nebudu dělat žádné závěry.

Modrý domek mi přijde lehce kýčovitý, ale je to jen otázka vkusu. Ve vnitř si chvíli nejsem jistá, jestli náhodou nestojím v něčím obýváku, nebo spíš v něčím rozestavěném obýváku, protože v jediném průchodu stojí muž na štaflích a něco zběsile vrtá do zdi. Ohlížím se po dveřích, jestli náhodou nemají zavřeno, nemají. Venku celkem slušně prší a není dvakrát teplo, takže trocha čaje nebude na škodu. Listuji nápojovým lístkem, něco se tam i dá vybrat, trochu mne zarazí, když pod nápisem zdravá výživa nacházím jídla jako buchtičky se šodo a podbné. U stolku vedle sedí lehce podivně oblečená paní (nepopsatelné) a diktuje jakési poznámky o čajovně. Usuzuji, že to asi bude majitelka. Objednám čaj a čekám, mezitím se rozhlížím okolo. Egyptská výzdoba se tu potkává s Africkými bubny, mezitím visí pestrobarevné mandaly, podivné lampy některé snad ještě z doby komunismu a vše doplňují porcelánové tabulky s úslovími o Bohu. Čaj chutná jako trochu málo vylouhovaný "pytlíkáč" za 20Kč z Penny marketu. Pomalu tedy dopiju, znovu se rozhlédnu a radši se ani na nic neptám a odcházím ven do deště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama