Překvapení pro babičku

26. června 2007 v 17:42 | Tjen Welion |  Střípky ze života mého...
To jsme takhle s Michalem v sobotu vyrazili popřát babičce k 69. narozeninám.

Na počátku byl naprosto šílený nápad, jak si usmířit babičku, kterou jsem asi trochu naštvala a zároveň jí překvapit a udělat radost a její narozeniny se mi zdály jako naprosto dokonalá příležitost. Plány jsem upředla rychle, jen jsem k nim potřebovala spolupráci od Michala... Ono se totiž hezky řekne, že babička bydlí jen 20 km od něj, vzdušnou čarou možná ještě míň, když totiž neexistuje jediné rozumné spojení z místa A (=BnL) do míst B (= Od. Voda) a navíc kolem 7 večer máte být v místě C, kterým je Praha - klub Velvet. Nakonec ale Michal vymyslel plán téměř geniální: část cesty vlakem a další část na kolech, které si vezmeme s sebou a nazpět naprosto stejně, takže stihneme popřát babičce a dojed včas zpět do BnL, abychom se vypravili na koncert...

Teorie je perfektní věc, ale v praxi poněkud selhala, protože vlak do Neratovic jsme obětovali v zájmu oběda, po kterém jsme na trasu BnL -> Odolena Voda vyrazili jen na kolech, bez pomocných vlakových prostředků, já s krabicí bonbonů v batohu a Michal s kytičkou přivázanou na nosiči.

No příznávám bez mučení, že mě ta cesta málem zabila... A to je Polabí v podstatě jedna velikánská rovinka. Když už jsem konečně měla pocit, že zase vím, jak se jezdí na kole (sem na něm seděla naposled loni v létě), tak mě z tohoto omylu hodně rychle vyvedla zatáčka 200 metrů od babičky baráku.

A tak po hodině a půl dojíždíme s lehce pocuchanou lilií, pomačkaným dárkem a o újmách na mém těle radši nemluvě. :) Babička je opravdu překvapená, protože jsem jí ještě před nějakou dobou ujišťovala, že se za ní z Brandýsa tedy rozhodně nechystám. překvapení vystřídá zděšení nad naší dopravou, přednáška o absenci helmy a už hurá uklidit kola do sklepa, ošetřit rány, předat dárky, posilnit se buchtou a nanukáčem, chvíli posedět, popovídat a zase na cestu. Tentokrát jen do Neratovic a vláčkem hurá do Brandýsa.... (Teda moc hurá ne, když jsem viděla tu cenu...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama