A uzřel trpaslík Supí doupě... Čtvrtek 2.8.2007

28. srpna 2007 v 18:13 | Tjen Welion |  S.U.P.i
-

Po svolání domobrany, pozdravení Slunce a vydatné snídani opět nastupujeme do práce. Stejně jako včera se dělíme a každý se přesouvá na své pracoviště. Já spolupracuji s kouzelnicemi Janou a Verčou a válečnicí Evkou, práce nám jde celkem od ruky, a tak se rozhodneme, že bychom si mohli trochu práce přidat. Co takhle dojet na povozu za našimi chlapci a sami si nakládat dřevo ke složení? Tento plán také uskutečníme a po složení tří hromad dřeva si říkáme, že zítra raději počkáme, až nám to někdo naloží...

Práce i dnes utíká ryhle a po obědě nás čeká další úkol. Markýz se rozhodl hrát si na alchymistu a vynálezce, ale potřebuje se svými vynálezy trochu pomoci. Proto se opět dělíme na tři družiny, které mají mezi sebou soupeřit o co nejvíce vynalezených věcí.
K vynalézání potřebujeme hlavně suroviny, které můžeme získat u různých obchodníků a řemeslníků za různé "sportovní" výkony, jako jsou kliky, válení sudů, rychle se točení do kolečka...nebo také můžeme navštívit městskou radu. Tady si buď vyzvednout jednu surovinu, či zjistit, cože to má Markýz v plánu vynalézat a začít na něčem pracovat dříve, než pustí plány na tento vynález na veřejnost. Naše skupinky mají každá 6 členů do základu, z nichž jeden je mistr a tedy pracuje za 2. Také můžeme získat další učně, v učňovské škole jich čeká hned několik, a kdyby nám ani to nestačilo, můžeme v obchodě koupit do dílen dva golemy. Podle počtu učňů a golemů v dílně je odvozena doba vynalézání. Řekněme, že vynalézáte čočku, na té by jeden člověk pracoval 4 dny. 4 lidé jí ale mají za den. Podle těchto počtů se tedy zanechávali učni v dílně, zatímco další chodili pro suroviny. A já, jakožto mistr naší dílny jsem trávila spoustu času v městské radě. Občas se tu vyskytl někdo podobně smýšlející, někteří nemohli přijmout naši početní převahu na jedné z výprav, ale i tak jsme si v městské radě s naší skupinou udrželi velmi dobré postavení a podsouvali Markýzovi jeden vynález za druhým.
A tak zatímco já trávila čas v městské radě, přebírala se v budoucích vynálezech, zbytek naší skupinky běhal pro suroviny, vynalézal a na konec, jsme si vysloužili plat za 21 vynálezů. A věřte mi, že to už nebyla žádná almužna z milosti! Spravedlivě si tedy rozdělujeme naši odměnu a některé peníze jdeme rovnou utratit za dobrou večeři v hostinci. Po jídle všichni posedávají uvnitř hostince, baví se mezi sebou, probírají vynálezy, které se jim povedlo vyrobit. všichni zmlknou až když do místnosti vstoupí muž v bílém rouchu, od pohledu se jedná o druida. Přisedne k nám a slíbí, že nám může předat něco ze svých znaloztí. Za drobný poplatek, samozřejmě. A tak všichni platí částku, kterou uznají za vhodné, někteří jsou velmi štědří, jiní sami skoro nemají na jídlo, a tak mají problém mu zaplatit byť jen čtvrťák. Druid je ale zřejmě s platem spokojen, protože si znovu sedá a začíná mluvit. Nejprve nám předvede něco ze svých věšteckých schopností, když předpovídá budoucnost z různých osobních předmětů.
Poté nám vysvětlí, jak je důležité umět se vcítit do druhých osob a za chvíli tuto dovednost všichni trénujeme. Píšeme věci, které si myslíme, že napíše většina lidí. Začínáme na barvě, zvířeti, planetě, místnosti, jménech.. Je toho opravdu hodně. Následuje kontrola těchto námi zapsaných věcí. Někteří jsou velmi úspěšní, opravdu se dokáží vcítit do ostatních a psát stejné věci, jiní jsou zatvrzelí individualisté. Následuje zapisování asociací k některým slovům a následné kreslení obrazů, které zobrazují naše asociace. Tyto obrazy se následně umístí do středu místnosti, každý si veme jeden a snaží se zjistit, která slova vedla autora k namalování právě tohoto díla. Vše zakončíme rozhodnutím o vyvěšení děl na čestné místo v hostinci a druid, který nám již předal vše, co mohl odchází. Stejně jako my, které už lákají postele k ulehnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama