A uzřel trpaslík Supí doupě... Pondělí 30.7.2007 a trochu i úterý :)

22. srpna 2007 v 22:06 | Tjen Welion |  S.U.P.i
Ministerstvo zdravotnictví varuje: SUPi mají nebezpečný vliv na psychické zdraví. :) aneb odjížděla jsem téměř normální...

Tak tedy všechno hezky od začátku a v co nejkratší formě (přeci jen tyhle články mají omezenou kapacitu). Začalo to všechno jedním formulářem, pokračovalo dotazníčkem poněkud většího rozsahu, následovalo pečlivé navrhování a šití kostýmu a vše vyvrcholilo 30.7.2007 nástupem do vlaku a cestou do Mariánských Lázní - Města.

V Mariánských Lázních - Městě vystupuje skupina dobrodruhů ve složení: alchymistka Denisa, válečník Jiřík, válečník Šárka, zloděj Jirka, kouzelník David a nakonec moje maličkost kouzelnice Klárka. Tady nás osobně vítá Cechmistr kouzelníků Pája, který nás seznamuje se svým novým pokusem a vynálezem pro extrahování mag energie, který by vnějším pozorovatelům mohl trochu připomínat létající talíř. Po malém vysvětlení a přislíbení finanční odměny se všichni aktivně zapojujeme do pokusu, zběsile házíme vynálezem a běháme do kolečka po parku, snažíme se přijít na vlastní alternativní způsoby použití tohoto přístroje, ale bohužel jsme neúspěšní a musíme se smířit s tím, že cechmistr má ve všem pravdu a my se musíme ještě hodně učit. Drobnou útěchou je nám několik stříbrných, které obdržíma za pomoc a hlavně cenné rady o naší následující cestě. Přesně řečeno je to nasměrování na Podhorní vrch, který ovšem nějak přehlédneme na mapě, špatně si vyložíme některé instrukce.... No a zajdeme si asi tak 20 km, které ovšem nejsou nikterak ochuzené o (h)různé zážitky, jako je drobná koupl v bahně, doprovod několika vesnických dětí, adoptování jejich psa, který je nám věrným společníkem až téměř do cíle (co se s ním asi chudákem potom stalo??), pohled na nádherný západ slunce, velké pobavení, když k nám dorazí holub se vzkazem od Pavla, jestli někde náhodou nebloudíme... Věřte mi, že toho bylo opravdu ještě hodně, ale jsou věci, které se nedají popsat, ty se prostě musí prožít.
Na správnou cestu se dostáváme až dlouho po setmění, lehce promrzlí, hladoví, ale stále dostatečně nadšení. Pod jakýmsi stromem za potokem narazíme na postavu v černém, která se tváří velmi bezradně a vykládá cosi o velmi zlém alchymistovi, který ho zaklel do magického kruhu, ze kterého se nemůže bez cizí pomoci dostat ven. Ve většině družiny vzbudí lítost, jen někteří mají lehké pochybnosti, Denča hájí své povolání a zjišťuje podrobnosti. Z onoho človíčka tedy vyleze, že je zloděj a pokusil se onoho alchymistu okrást, a tak tu teď trčí a čeká, kdo mu pomůže. Chvíli se radíme, rozmýšlíme a nakonec se rozhodneme pro pomoc. Vypadá to skoro jednoduše: přelít obsah jednoho flakonku do duhého, jen s tím problémem, že jsou od nás něco kolem 2 metrů, uprostřed onoho zakletého kruhu, kam nesmíme spadnout ani se dotknout země, protože bychom tu zůstali trčet i s milým panem zlodějem Anežkou.Jako velmi dobrý pomocník se osvědčí moje hůl (čtěte asi 1,5 metru dlouhý klacek) a Davidova kůže, ze které uděláme očko. Potom už jednoduše Denča za naší pomoci přitáhne oba flakonky, přelije jejich obsah, vrátí je na místo a zruší tak kouzlo. Zloděj má zřejmě radost, protože nám věnuje své poslední jídlo, což obnáší 3 rajčata, na která se s radostí vrhneme. Předá nám také zašifrované zprávy o naší další cestě a nepozorovaně po zlodějsku se vytratí do tmy. my chvíli namáháme hlavičky a po chvíli pokračujeme na Podhorní vrch. Cestou nás opět dohoní náš známý zloděj a ukazuje nám cestu, tentokrát nás uvítá cechmistrovna alchymistická Bára, která nás naučí důležitou zprávu pro strážce svítícího dřeva, které potřebujeme pro vstup do města, prozradí nám cíl cesty a vyšle nás za mágem, který střeží dřevo. Mágovo sídelní město nejdeme bez problémů, jen s mágem samotným je trochu problém, tedy nejdříve ho nemůžeme najít a poté skoro ani vzbudit, ale to už se tak někdy stane. Potom co mu přeříkáme zprávu od alchymistky Báry, vydá každému kousek dřeva a povolí nám zalehnout do spacáků, že nás včas vzbudí na další cestu do sídelního města. Tak se u něj tedy sejdou 3 skupiny dobrodruhů z nichž dvě si jdou hledat jiné nocležiště než je útulný altánek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama