A uzřel trpaslík Supí doupě... Pondělí 6.8.2007

29. srpna 2007 v 23:05 | Tjen Welion |  S.U.P.i
-

V pondělí nás opět čekala práce a znovu jsme se navrátili ke skládání dřeva za hostinec. Tentokrát jsme ale rovnaly staré dřevo, které se tu povalovalo na nevzhledných hromadách. Práce nám šla od ruky, Blejk nám k tomu předzpívávala písničky... no prostě úžasná pracovní atmosféra. Ve dvě hodiny jsme pak zasedli k obědu a po něm se k nám doneslo, že přijede sám král a tedy se máme jít připravit na hraní našich divadel. Zatímco my s kouzelníci a alchymisté ještě dolaďujeme poslední nedostatky a vše ještě naposled zkoušíme, cechmistři s pár pomocníky chystají divadelní plochu a trůn pro krále. Zlodějský cechmistr nás permanentně vyrušuje, ale časem se ukáže jako užitečný, když se přižene s jednou rekvizitou.. I když já ho jakožto nositel této rekvizity náležitě proklínám, protože není příjemné sedět mezi lidmi a nějak se snažit maskovat, že se objem mého hrudníku zvýšil asi o 200%... (Aneb zlaté ponožky v podprsence, umělá prsa už nikdy!) Ale v rámci pobavení publika jsme všichni schopni udělat mnoho šílených věcí a myslím, že obě scénky měly náležitý úspěch. i když my jsme se snažili alespoň trochu dokázat, že ta banda šašků má i svoje kvality, ale oni ne, znemožnili nás na plné čáře, tak jsme se rozhodli, že jim to v boji ještě oplatíme..
Po divadle se venku scházíme, abychom povzbudili Jiříka při jeho postupovkách,

samozřejmě je udělá, je to přece skvělý válečník a za naše povzbuzování se nám bohatě odmění výbornou zmrzlinou. Honza s Denisou jí už skoro nejí, ale pijou, protože se zběsile perou a na jídlo nemají ani pomyšlení.
(Řekněme, že Honza nemohl přenést přes srdce, že ho Denča přepere.)
A jak tam tak pokojně sedíme a jíme, zavolá si nás markýza, ať si každý najmeme 4 lidi do družiny a sejdeme se s nimi venku. Denča a Jiřík jsou megalomani a najímají si oba lidí 5, a tak nám trochu 2 lidi chybí, nakonec se to nějak vyřeší a naše skupinka ve složení Pavel, Šárka, Verča, Já přicházíme před hostinec. Tady už čekají ostatní na další pokyny. Za chvilku se dostaví i markýza a sdělí nám, že na 4 různých místech jsou 4 cechmistři, kdysi to byli přátelé a zakopali v lese poklad se svítícím dřevem, potom se jak už to tak bývá nepohodli a teď chce každý z nich tento poklad pro sebe. Náš úkol se zdá jednoduchý, najít si každý jednoho cechmistra a pomoci mu ukořistit svítící dřevo. Hledat kouzelníka zamítám okamžitě, byli bychom už 4, chtělo by to válečníka, ale toho chtějí všichni. tak koho? Alchymista? Či zloděj? Bereme si zloděje, ten se lépe osvědčí v boji. A tak vyrážíme pro Anežku k vlkodlačímu jezírku. Volíme přímou cestu a tak se brodíme vším možný, někdy i nemožnýma opravdu cechmistra zlodějů nalézáme a zjišťujeme, že ho ani nikdo jiný nehledal. Anežka nám prozradí, že poklad lze vyzvednout jen v určitý čas, který nastane asi tak za hodinu a do té doby máme čas se přesunout na ono tajemné míst a upříst zde plány k získání dřeva.
Dohodneme se na strategii: vyčkat dost daleko a až přijde čas, honem sebrat dřevo a zmizet. Usazujeme se proto u dalšího rybníka ve skalách a pozorujeme okolí, přičemž se snažíme zjistit, jak moc je Anežku možné zranit. Odmítá prozradit kolik zásahů snese a já mám velkou chuť trochu ho pošimrat bleskem, ale co kdyby ho náhodou zabil? To by nebylo uplně příjemné. A tak se smiřujeme s tím, že na něj budeme dávat velký pozor, jakoby ho měl první zásah zabít. Kouzelníci tvoří ze svých plášťů "štíty" (ještě že jsme tři, to už je slušná hradba.) a Šárka nám s KNGčkem kryje záda. Ve formaci Pavel vepředu, za ním trojice Verča, Any, já a Šárka vzadu se přesouváme na místo, kde je uloženo dřevo a tiše vyčkáváme. Na protější straně spatříme Jiříkovu skupinku, stále čekáme a stále se nic neděje.. Až najednou jen tak odnikud se vynoří Denisa, v ruce prskavku a řve čumil. Za ní se hrne oživený Paik, popadne dřevo, předá ho Kocourovi a už mizí do neznáma. My stále omámeně zíráme na čumila a nemáme šanci cokoliv dělat. Denisa se za chvíli také vypaří a my se probíráme, Anežka jde zkontrolovat, jestli je dřevo opravdu pryč. To byla ovšem osudová chyba. Jiříkova družina se na nás vrhne a všechny až na Anežku bez milosti zabije. Anežka jako srab prchá z boje, ani se nikoho nepokouší oživit..(co by člověk taky chtěl od zloděje).
My se tedy ve formě strašidel, či duchů, chcete - li přesouváme do hostince, kde zjistíme, že jediný živý je snad Kocour, který přinesl náklad svítícího dřeva a obětoval ve vyšším zájmu zbytek svého týmu.
Já se odcházím zreinkarnovat k našemu cechmistrovi a dokonce i úroveň mi zůstane. Všichni ostatní jsou po náročném boji a vlastní smrti a následné reinkarnaci dosti unavení, a tak všichni vítáme, když je nám oznámeno, že na večeři nás zve Markýz, který se nám chystá představit svojí snoubenku, jakousi komtesu. (Teda řeknu vám, ten ty ženský střídá jak ponožky.. Chudák Markýza snad ani vychladnout nestačila a už měl princeznu a teď komtesa..) Pozvání k večeři i tak přijímáme a při jídle se seznámíme s mnoha lidmi, mně je třeba ctí, že vedle mě usedá Akolita (jakýsi příbuzný komtesy), dále je přítomen rytíř Paik, Doktor Bára, Obchodník Pája, který permanentně někam odbíhá, majordomus Markéta a samozřejmě Markýz. - Komtesa se omluvila, že má migrénu.Uprostřed večeře vpadne do hodovní síně jakýsi posel, že má zprávy pro Markýze a že počká venku. Tam ho o několik minut později nachází majordomus, chudák posel leží probodnutý za dveřmi. Všichni se běží podívat na mrtvolu a vyvstává otázka, kdo je vrah? Do pátrání se zapojuje několik dobrodruhů, moje maličkost mezi nimi a vyslícháme všechny přítomné. Každý je v jedné komnatě, aby se snad navzájem neovlivňovali.
Tady je pár věcí, co jsem zjistila.

Markýz:
Ztrácejí se mu stříbrné lžičky,
všiml si, že doktor odešel dříve od jídla stejně jako majordomus,
posel mu měl údajně donést listy o lidech z města
oficiálně prý miluje komtesu (a koopak to asi miluje neoficiálně??)
Doktor:
Přiznává, že odešel dříve - šel za komtesou s migrénou, prošel přes zahradu
všiml si, že odešel dříve Akolita (zde se lehce nemůžeme shodnout, protože jsem přesvědčena, že Akolita byl celou dobu na místě, vždyť jsem o něj byla opřená. Nechám se přesvědčit, že se na chvíli opravdu vypařil a ani já si toho nevšimla.)
K mrtvole přišel zvenku
O Akolitovi dodává, že je náboženský fanatik (pravděpodobně)
ztratila se mu brož ve tvaru pavouka se zelenýma očima (drahokamy)
Později zjišťuji, že doktor je kleptoman a nyní cituji obchodníka Páju: "No von je takovej divnej, když vidí lžičky, tak se hned klepe!"

Do vyšetřování se nám zapletl i Kovář, který se neúčastnil večeře:
Prý se veselil s děvami na louce
nic neviděl, neslyšel

Komtesa - podezdřelá
měla migrénu
procházela se zahradou (s migrénou?? Bych jí chtěla vidět, já si s migrénou skoro ani nedojdu na onu místnost)
ztratil se jí náramek, zlatý náhrdelník a prsten s 1,5 otočenou spirálkou a dvěma zelenými drahokamy

Akolita - podezdřelý
odešel po jídle (podle Doktora již při jídle)
má divné zvyky (potvrzují všichni)
permanentně někam mizí a zase se zjevuje
odešel rovnou do svých komnat, cestou potkal sloužící v kuchyni
ztratil se mu nůž, stejný jakým byl probodnut posel
nedá se s ním mluvit, mluví si o svém, na otázky téměř neodpovídá (měla jsem sto chutí ho vlastnoručně uškrtit, protože permanentně mlel nesmysly o lidském světě, zvířecím světě a kdoví, co to tam ještě plácal)

Majordomus:
nalezl mrtvolu, když šel pro komtesu
viděl odcházet doktora
jeho příteli se zrtratilo sedlo a obchodníkovi prý náhrdelník s černou perlou
jakémusi měšťanovi se ztratily prsteny s modrými kameny
Majordomusovi osobně se nic neztratilo

Rytíř
byl opilý, hlučný a zpíval
všiml si, když odcházel posel a za ním Doktor (ví to, protože přerušili jeho vyprávění o jeho hrdinských činech)
ukradli mu peníze
z hostiny odešel, neví kam
pokoušel se na mě předvést, jak mečem rozpůlit trpaslíka (v zájmu zachování zdraví a života mizím)

Obchodník - podezdřelí
jako jediný se nešel podívat na mrtvolu
přiznává, že odešel dříve, prý na jednání s jiným obchodníkem
má u sebe kradené věci

Tyto informace se mi podařilo získat, poté ještě nějaké maličkosti a konečně jsem se dostala k důkazům. byly to listiny, někdo se je pokusil spálit a tak jejich přečtení činilo značné potíže. tyto listy předávám do rukou Denči s Honzou, protože mi zřejmě někdo namíchal uspávací lektvar a já usínám za chůze, a tedy si jdu pro jistotu lehnout. Ještě zaslechnu, že vrahem je komtesa,cAkolita je zloděj a obchodník od něho odkupuje kradené věci, ale potom už spím jako nemluvně, dokud se Paik nerozhodne svolat domobranu. ta venku složí celou hromadu dříví, jen tak, zřejmě z dlouhé chvíle a přespalosti...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama