A uzřel trpaslík Supí doupě... Úterý 7.8.2007

9. září 2007 v 18:36 | Tjen Welion |  S.U.P.i
-

Už od rána je strašlivé horko, takže naše pracovní rychlost rozhodně není nejvyšší. Nakonec se dělíme na dvě skupiny, z nichž jedna pracuje a druhá sedí ve stínu, abychom všichni nepošli horkem. Sedící skupina brzo přechází na ležící skupinu a ve stínu pospává a i tak zvládneme dodělat vše, co máme.
Posíleni obědem se vydáváme vykoupat do rybníka, kde potkáme krásnou beauceronku Elišku, která s námi plave a vyvádí ve vodě, než si jí pán odvolá. Než se vykoupeme a vrátíme do hostince, začne se pomalu, ale jistě zatahovat. To nám ovšem nebrání v plnění dalšího úkolu. Přesouváme se do lesa v sousedním království, kde stojí 4 vesnice, každá se svítícím dřevem. 7 z nás má za úkol přenášet svítící dřevo mezi vesnicemi , další 4 hlídkují ve vesnici. Kolem se potulují i 4 zloději a 3 pašeráci. Ti loví ubohé přenašeče a jak jinak, než že jim kradou dřevo. Spatří - li je hlídka ve vesnici, může je zastavit a odebrat jim všechno dřevo, které nesou. Akce začíná, přenašeči se přesouvají mezi vesnicemi, lupiči a pašeráci vyrážejí na lov a zásobárny dřeva ve vesnicích se začínají plnit (do vesnice Prašišky, kde jsem stála na hlídce bylo doneseno 53 ks dřeva). Přenášení lehce zkomplikoval déšť (spíš celkem slušná bouřka), přenašečům se moc nechtělo v dešti běhat, ale nakonec se přeci jen odhodlali a v akci pokračovali. Ve chvíli kdy byly vesnice dost zásobeny, mohli jsme se navrátit do vlastního království. Tady se Honza snaží přesvědčit Anežku, že chce dělat postupovky, ale Anežka si na něj stále nechce udělat čas.. Zbytek času až do večeře trávíme různě. Akce, déšť a spánkový deficit nás lehce ukolébají a všichni v hostinci posedávají, polehávají, ti více aktivní hrají na kytaru a zpívají, když se objeví Markéta s tím, že se nedaleko města usídlil drak, který vlastní velký poklad, o který se s námi možná rozdělí. drak je velký milovník poezie, a tak máme za úkol složit pro něj báseň. Vypravíme se tedy jako velká skupina k dračí sluji a cestou se domlouváme na naší básni. Jako první vzniká náš "bojový pokřik": je nám zima a chcem spát, hop, hop, hop a následuje metání různých návrhů na vetše. nakonec si rozdáme čísla a domluvíme se, že v tomto pořadí každý řekne jeden verš, který se sám vymyslí a dá to dohromady dadaistickou báseň. Jedinou podmínku stanovíme, že verše mají být mírumilovné. celou báseň pak uzavře Marble svým veršem: Draku, mi chcem spát, nebudem se prát.
Ve chvíli, kdy je vše domluvené pokračujeme v cestě k drakovi. Již z dálky vidíme jak jeho hlava Paik chrlí oheň a začneme mít trochu strach, jestli je opravdu tak mírumilovný, jak nám o něm říkali. Dračí sídlo je na ostrůvku v rybníce, my si tedy stoupneme na břeh a začínáme recitovat. Každý se snaží vymyslet co nejhezčí verše, aby měl drak opravdovou radost a podělil se s námi o poklad. Konečně je báseň u konce a my vyčkáváme, co se bude dít dál.
Od draka se ozve výkřik: "Čtvrťák!" a za chvíli cosi šplouchne do vody. Tak jestli tohle byl ten slibovaný podíl, tak proč jsme sem chodili?? proletí hlavou většině, kdosi (mám dojem, že to byl Honza) zakřičel: "Dam víc, stříbrňák!" a už letěla mince k drakovi. Stále se nic neděje a my začínáme opět s naším heslem, je nám zima a chcem spát... drak nás i nadále ignoruje, takže kdosi zařve: "Draku, my tě zrubem, pro poklad si pudem!" (Že by to byla Laďka?). Nicméně na tento výkřik se všichni vrhneme do boje. Válečníci a zloději se přebrodí k drakovi, my kouzelníci se kryjeme za vodou a snažíme se pomocí kouzel likvidovat jednotlivé hlavy. Již brzo se však začnou ztenčovat zásoby magů a přichází na řadu oblíbená Bánší, přičemž nás musí chodit oživovat alchymisté. Drak bojuje vším možným, jak zbraněmi, tak kouzly, a tak to s ním rozhodně nemáme jednoduché. Konečně je naživu poslední hlava, kdosi jí dozabije a všichni se radují. Najednou ale drak vstane, sdělí nám, že ještě 15 a boj začíná nanovo. Drak vypadá že má dost sil a já už jsem bez magu, nejdříve hodím pár VLKů,všechny směrem na Pavla a protože na hlavu se nemíří, snažím se zasáhnout krk, bez šance, takže už můžu jen spáchat sebevraždu pomocí Bánší. Před tím mě ještě Kovář přenese přes vodu na ostrov, ale ve chvíli kdy zjistí, že jsem tam stejně k ničemu, protože si už moc nezakouzlim, tak jdu aspoň oživovat chudáky, kteří jsou v bezvědomí v rybníce. další události jsou značně chaotické a jediné co vím je, že někdo zraní Šárku takovým stylem, že padne k zemi, kde o ní kdosi zakopne a zraní ji ještě víc. Mezitím ovšem boj pokračuje, drak je zavražděn, poklad ukořistěn a následuje přemístění Šárky na nějaké lepší místo. Na nohu jí umístíme provizorní dlahu a už jí kluci nesou k silnici, kam za chvíli dorazí Paik svým vozem, aby ji dopravil k nejbližšímu doktorovi. My ostatní se přesouváme do hostince, kde vyčkáváme na zprávy o Šárce, a když přijede s nohou v sádře jdeme jí přivítat a pomoci jí s přesunem do spacáku. A potom už všichni spí, jako nemluvňata...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama