Královská rošáda - pátek 28. září 2007 , hospital Kuks

9. října 2007 v 16:32 | Tjen Welion |  S.U.P.i
Gorion je na pokraji chaosu. Markýzové soupeří o moc, zatímco krále čeká zásadní rozhodnutí: Která je ta pravá? Kouzla, intriky či boj - ať už si vybereš povolání kouzelníka, alchymisty, zloděje či válečníka, osud království je i ve tvých rukou!

V pátek 28. září léta páně 2007 se opět sešla část dobrodruhů z Kynžvartu, aby pomohla markýzům najít nevěstu pro krále.
Kolem půl 5 jsme se dostavili do hlavního města Jotulu, kde nás král ubytoval ve svém sídle. Nejprve jsme si připomněli, kdo je kdo a jaké máme povolání při procházce zámeckou zahradou, přičemž jsme se na každé křižovatce řídili "semaforem" Paikem. Při tomto procházení jsme vytvořili tři skupiny po třech ve složení: Zelení: Evka, Paik, PVC
Modří: Šárka, Marble, Tom
Červení: Honza, Jiřík, Žvejklárka.
Při vysvětlování pravidel mě Honza neustále okrádal o moje zlodějské kolíčky, zřejmě se nemohl pořád smířit s tím, že už není zlodějem, ale válečníkem... Ale vraťme se k našemu úkolu,
v těchto trojicích jsme měli obsadit co nejvíce měst celkem jednoduchým způsobem. Každý měl svoje startovní město, které musel získat, aby mohl dobývat města sousední. Dobývání spočívalo v odpovídání na otázky, které jsme v daných městech nacházeli a také v naší rychlosti. Někdy se totiž stalo, že o město usilovalo víc týmů a to už pak nebyl jen souboj mozků, ale i nohou.
Největší boj byl samozřejmě o hlavní město Jotul, které mělo velmi složité otázky, a tak jsme se na ně museli jít ptát našeho starého známého Akolity (na to, že to je usvědčený zloděj byl nějak podezdřele na svobodě). Naštěstí byl Honza o dost rychlejší než PVC, takže Jotul byl nakonec náš... On vůbec tento úkol byl pro náš tým dost úspěšný a po jeho dokončení byla mapa moc pěkně červená a naše měšce o pár zlaťáčků těžší.. :)
Po splnění tohoto ůkolu jsme se přesunuli na prohlídku našeho ubytování a vařit večeři. Zajištění stravy si na starost vzal Anežka a mě si přizval na pomoc, takže jsem se trochu obávala, že budem bez jídla, ale nakonec jsme polévku zvládli.. Po jídle jsme si opět vyslechli nové nařízení, pravidla a zákony a přišlo na řadu rozhodnutí, jaké povolání se chystáme zastávat. Já (původně zloděj) a Honza( původně válečník) se stáváme kouzelníky, takže přichází čas jít si najít kouzelnické hole. Na tuto činnost je už trochu tma, ale nám se podaří najít celkem slušné klacky, ze kterých po drobné úpravě vznikají ukázkové kouzelnické hole (jen PVC ukořistil násadu od koštěte).
Když jsme náležitě vybaveni pro plnění úkolů pro krále a markýze, navracíme se na chvíli do zámku, aby nás vyslali do terénu. Naše skupina (Bára - alchymistka, Šárka, Marble, Kuč, Jiřík - válečníci a já - kouzelník), stála proti skupině (Honza, PVC - kouzelníci, Evka, Tomáš, Tom - válečníci, Markéta - alchymista), která byla ještě doplněna o mága páju, kterého měla dopravit na určené místo v zahradě. Cestou museli projít přes most, jedno rozcestí, bludiště v zahradě, kde se smělo bojovat jen na cestách, v trávě se nesmělo ani kouzlit, ani bojovat. Z původního plánu, že zaútočíme na mostě sešlo hned po tom, co jsme zjistili, že je tam moc světla, a tak se přesouváme do tmy pod schody, kde čekáme až se vydají na cestu. potom co sejdou z cesty, vyběhneme na rozcestí a jdeme se ukrýt za zeď. Tady sedí za keřem Martin, chvíli přemýšlíme co s ním, ale on se jen tak zvedne a odejde, stejně jako Anežka, takže přestáváme mít strach ze zlodějů, kteří tu jen tak někde pobíhají, v domění že jsou celkem neškodní. O opaku se přesvědčí Marble, který se vydá na průzkum a už se z něj nevrátí, protože ho zasáhne něčí otrávená dýka. Na rozcestí má mág provést jakýsi ryytuál, což asi nestihne, protože ho nejprve "znehybní" Bára čumilem, poté po něm hodím černý blesk (v tu chvíli dojde k záměně slov "Mág" a "Pták", takže si 3 životy odečetl Honza místo Páji) a rázem se celá nepřátelská skupina dá na útěk. Zatímco oni obíhají areál z venku, my se plížíme zahradou a čekáme na vhodnou příležitost k útoku. Ta nastává až v bludišti, kde ovšem číhají zloději lační po krvi a je jim jedno, na čí záda dopadne jejich dýka. Strategii zabít mága tak měníme na strategii udržet mága z dosahu, aby nestihl provést rituál v daný čas. Po zběsilém pobíhání bludištěm ve značně prořídlém počtu se nám daří držet nepřátele na trávníku, až na Honzu, který si sem tam vyleze, trefí někoho bleskem a zase zaleze.. Moje snaha o nenápadné zmizení do zad nepřítele končí nezdarem a mojí smrtí. V závěru boje ještě zaútočí zloději, takže živých lidí odchází z této bitvy minimum. Ale podstatné je, že mág nestihl vykonat, co měl, a tak naše skupina dostala velmi slušně zaplaceno. (A to díky Jiříkovi, který se stále držel Pájovi v patách a proháněl ho po parku.)
Mrtví a těch pár živých se poté navrátí do zámku a za chvilku se jde spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama