Královská rošáda - sobota 29. září 2007 , hospital Kuks

9. října 2007 v 16:33 | Tjen Welion |  S.U.P.i
-

Ráno nás probudí Blejk a její odpočítávání a rána mečem místo pozdravu, když se nás snaží vyhnat ven na chodbu a za každou vteřinu navíc přičítá 10 kliků, když dojde asi tak ke stovce, tak zjistí, že to nemá moc smysl, protože nám se ze spacáků opravdu nechce. Vylézt ale jednou musíme, protože nás čeká práce. Většina kluků odváží kameny z parku a my vykopáváme hlínu z kompostu, či co to je a zasypáváme s ní terénní nerovnosti. Práce se kolem 11 dopoledne zvrhne v baseball s jablky, které původně byly naší svačinou. Marketa s Blejkem se smilují a vyrobí k svačině nějaké ty chleby, které zmizí během pár minut. Při svačině dorazí poslední opozdilec Hančí, která si jde vyslechnout zlodějská pravidla a my mezi tím pokračujeme v práci. Do 2 odpoledne sbíráme spadaná a značně plesnivá "jablka" a odvážíme je směrem na kompost.
po této práci nás čeká oběd - těstoviny se salámem a po něm se někteří pustí do hazardních her, jako je kámen, nůžky, papír (Martin neustále dával kámen, na což samozřejmě Honzu předem upozornil a dal mu tak šanci vyhrát 5 zlatých na postupovky) a také piškvorky..
Ve chvíli, kdy všichni měli své vytoužené úrovně (nebo jim došli peníze na další pokusy), vydáváme se plnit další úkol. Markýzové tentokrát shánějí vzácné šperky pro svoje "adeptky na královu nevěstu" a my máme za úkol hledat drahé kameny, ze kterých se šperky vyrábějí. V místních lesích se nachází 5 dolů a v každém se těží jiné druhy a barvy drahokamů, také se tu nachází bližší a vzdálenější živočiště, ve kterých si můžeme doplňovat životy a v případě, že se dostaneme na nulu, si tu vezmeme štít a kng a stáváme se "pěšáky" s životností jepice, která k tomu všemu ještě trpí sebevražednými sklony (= 1 život). Potom co nám selže taktika s čumilem (rozumějte tomu tak, že druhé družstvo mělo stejný nápad a dokázalo ho rychleji realizovat), se většina družstva ocitá na pozici pěšáků. I tak se ale snažíme ze všech sil ukořistit co nejvíce drahokamů... Úspěšnost sice není největší, ale konečně jsem si i já, jakožto kouzelník zkusila boj s kng, přičemž jsem zjistila, že i malý štít je celkem fajn věc.. :) Blejk ještě vymyslí novou taktiku a vrháme se znovu do boje (zatímco nás většinou zabijou kousek za našim živočištěm, Blejk v úkrytu vyčkává, až zahodíme případné již ukořistěné drahé kameny a sama se pak vydává hledat další) . Po návratu se nestačíme divit, kolik toho stihla posbírat druhá skupina, zvláště v porovnání s námi. :) Tím naše úkoly samozřejmě nekončí a my se opět dělíme na skupiny, tentokrát tři a dostáváme velmi zajímavý úkol: vytvořit nápoj, který se svojí chutí vyrovná kráse královy nastávající. Nemáme ani ponětí o tom, jak daná osoby vypadá, tak musíme jen odhadovat. K vytváření nápoje můžeme využít téměř cokoliv, co uznáme za vhodné a my )tedy Tom, Evka, Honza, Já) to také využíváme. Teď už snad mohu zveřejnit složení našeho nápoje. Tak tedy: zelený čaj s velmi silným aroma (jinak řečeno silně voněl jako ovocná žvýkačka a za chvilku zamořil celou místnost), pomerančový a jablečný džus a taky trocha pepře. Ve své podstatě to ani nechutnalo tak odporně, jak by to podle popisu mohlo vypadat :) Nicméně ho král a jeho odborná ochutnávací porota raději nezařadila mezi nápoje vhodné ke konzumaci královou vyvolenou.. A hned po jejím odchodu se do místnosti nahrnuly tři postavy v pláštích se zlaťáky v rukou a už si nás najímali na další akci, tentokráte jsme měli provést rituál v lese. Naše skupinka se poněkud opozdila, Bára mi ještě míchala lektvar, abych měla první kouzlo zdarma (odporná to věc) a ve chvíli, kdy jsme dorazili k lesu, už Marble dokončoval rituál a zbylé dvě skupinky se chystaly na odchod zpět do zámku. Nikdo si ale nechtěl nechat ujít nějaký ten boj, a tak útočíme na všechny, kteří jsou právě po ruce. V této bitvě se opět projeví Martin jako parádní zloděj, když se jen tak nepozorovaně zjeví uprostřed louky a zabodne mi dýku do zad, následně páchám sebevraždu pomocí bánší. Jak boj ve finále dopadl to zřejmě nikdo nemá ponětí... :)
V zámku už se někteří usadí k hazardním hrám, jiní se ukládají ke spánku..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama