Pomóóóc!!! První!!! Neděle 2.3.2008

6. března 2008 v 22:50 | Tjen Welion |  Bronťárny
Je tu neděle..

Opět máme budíček pomocí Pochodu marodů, ale tentokrát se ze spacáku nikomu nechce, ani samotným organizátorům. Tedy jednomu z nich. Hanka už je dávno na nohou a tahá Pavla z postele, ten se ale nechce jen tak nechat vyklepat ze spacáku, takže musí dojít k jistému spiknutí. A protože holky prostě drží při sobě, tak za chvilku jsme na Pavla dvě. Tomáš to sleduje ze svého spacáku a sem tam prohodí: "Pavle, jsem s tebou, podporuju tě." ale to je veškerá jeho pomoc. Pavla se nám podaří probudit a vyhnat z pelíšku dost rychle, takže je řada na "aktivně morálně podporujícího" Tomáše, který solidárně usíná. S Hankou se tedy vrhneme tentokrát na něj a za chvilku je i on venku ze spacáku a přiměřeně nadávající.. :) Ostatní už také vylézají, protože Hanka vyhrožuje, že jinak nebudou snídat a už se všichni hrneme na jídlo.
Po dostatečném nasycení se domlouváme, v kolik pojedeme a jestli stihneme ještě nějaké zásahy. Jistě stihneme.. Včera maskovaní proto odchází nahoru a my čekáme, co si na nás Hanka s Pavlem vymyslí a za chvilku už se nám tu rodí jedna otevřená zlomenina předloktí (Tomáš), odřené koleno (Pavel II), Spálenina 3. stupně (Žvejklárka), my budeme ve sklepě a nahoře v místnosti bude jedno podchlazení (Tibor) a tepenné krvácení (Evík). Vše je nachystáno a my se přesouváme na své pozice. Jakmile se blíží zachránci, sehráváme divadýlko se srážkou Tomáše s Pavlem na schodech, zatímco já úpěnlivě skučím vedle kamen. Naši zachránci přibíhají a vyvádí nás ze sklepa. Já jsem usazena na rohožku na chodbě, popálenina je překryta a chlazena pomocí kečupu :) Jak to vypadá s ostatními nemám z počátku ani ponětí, protože se válím na chodbě a skučím, později se dostanu do kuchyně, kde si mohu prohlédnout ošetření ostatních. Opět se dozvíme, co kde bylo špatně a co dobře, já vystavuji na obdiv naprosto dokonalé puchýře a už se zase hrneme do sklepa, aby si i ostatní vyzkoušeli, co s námi provést. tentokrát jsem se svojí spáleninou odtažena do kuchyně, kde zprvu poctivě chladím ruku, a když mi začne být trochu zima, tak to alespoň simuluji. Tomášovi je ošetřena jeho zlomenina (tentokrát mu jí nikdo nevymyl houbičkou na nádobí) a Pavlovi je ošetřováno jeho koleno. Martina drhne kamínky z rány se slovy: "Mě to bolí za tebe."
S dostatečně ochlazenou rukou se přesouvám nahoru podívat se, co se tam děje, V přednáškové místnosti mě přivítá kaluž krve a vedle podchlazený Tibor a již nekrvácející Evík.
A protože je ještě čas, odchází se opět pětice dobrovolníků nechat namaskovat. Tibor si tentokrát zahraje na zvracejícího opilce. Evík si nechá svoje povedené krvácení, Pavel bude v bezvědomí a nedýchat, Hrdlička bude chudák diabetik, co se zapomněl najíst a pak běžel na autobus a já tak často lezu ke psům, že jsem se dočkala pořádného kousance na noze.
Naši zachránci už čekají nahoře, kde už je připraven Pavel, Hrdlička a Evík, až přijde jejich čas a pomalu se k nim začne potácet lehce agresivní Tibor. Ten je zneškodněn a uložen do postele kde zvrací piškoty. Hned po něm vběhnu do místnosti já, že mě pokousal nějaký pes, Jana se mě ujímá a ošetřuje, když se z vedlejší místnosti ozve výkřik, otevřou se dveře a v nich Evík. V jedné ruce nůž a z druhé stříká krev. Jitka se na ní podívá a v klidu pronese:"Evo, už zase?" a jde svoji sestru ošetřit. Jana s Martinou resuscitují Pavla, Lukáš se stará o ožralu a v rohu tiše sedí Hrdlička, ze které se Tomáš marně snaží vytáhnout, co se s ní děje. Záchranka je na cestě, všichni ošetřeni a je čas uklidit, umýt nádobí, zabalit a vydat se na nádraží.
A už je tu jen loučení mezi dveřmi, pochod na vlak a cesta do Prahy, kde se rozejdeme k domovů.. Snad se zase brzo potkáme na nějaké Pomóóóci, druhé :) Rozhodně by to bylo fajn, protože tahle víkendovka opravdu stála za to!
Tak ahoj a já jdu trénovat triády :)

A tak pro pořádek tady jsou moje fotky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama