Večer Diplomatů

16. listopadu 2009 v 12:51 | Tjen Welion |  Bronťárny
Mapa Evropy, 5 velmocí a 5 diplomatů. Víkend plný vyjednávání, smluv a intrik.
Pátek 13.11.200918:00- čas srazu.

Minimálně 3x zvoníme u domu, kde se má Diplomacie odehrávat, ale nic se neděje. O něco později vylézá Samoi s dotazem, proč nezazvoníme, když už jsme tu. (Radši no comment...)

Malé překvapení je, že jsme tu z účastníků zatím je 2 (Peťa a já), Lucka je někde na cestě, ale nic o ní nevíme a kontakt na ní taky nemáme. Ovšem zafunguje "zákon schválnosti" a ve chvíli, kdy seženeme telefonní číslo, Lůca vchází do dveří. Projdeme si naše Diplomatické doupě (skautská klubovna zabírající dvě patra jakési vilky - naprosto luxusní) a ukládáme se na matrace před notes a vyčkáváme příchodu posledního účastníka při sledování Clone Wars.Konečně je tu i Pepa s bonusovým Pakopsem (i když mě zabijete, tak si nevzpomenu, jak se jmenuje) a můžeme se vrhnout na seznamovačky. Smělý Samoi, Líná Lucka, Praštěná Péťa, Žravá Žvejka a ?? Pepa se vrhají na hraní aktivit. Občas trochu zadíráme na elementárních neznalostech, ale rozhodně se zasmějeme. (Péťa a naprosto jasný Paroubek, Pepův dokonalý Einstein a mnoho dalších).Náležitě vyblbnutí se jdeme posilnit večeří a zasednout k vysvětlování pravidel samotné Diplomacie. Následuje krátká cvičná hra bez vyjednávání, abychom si zažili psaní rozkazů a pohyb jednotek. Poté pánové mizí kamsi do noci s tím, že se vrátí kolem třetí ráno.Mno a znáte to, když kocour není doma, myši... Ano, myši začínají vymýšlet pakárny. Pěknou pavučinu za dveřmi doplníme dopisem:Naši drazí,Právě jste prošli názornou ukázkou toho, jak je snadné zaplésti se do pavučin lží, intrik a úkladů. Mějte to prosím na paměti i při našem zítřejším (vlastně už dnešním) klání.Také to můžete chápat tak, že jsme Vám právě vyhlásily dívčí válku.S láskou, pac a pusu Žvejka, Lucka a PeťaK tomu ještě vybereme vhodnou hudbu umístěnou pěkně za dveře, aby byla slyšet. Ale aby toho nebylo málo, rozhodneme se ještě poněkud poupravit pánům spaní. Pepa má spacák ještě v batohu, takže mu krosnu svážeme všemi popruhy, které na ní najdeme (naštěstí je jich tam požehnaně) a na Samoiův spacák zaútočíme přímo. Stačí jedno pružné obinadlo, které nosím pořád v batohu, Peťky zdravotnické ruce a můžeme spacákoidní mumii zabalit zpět do obalu a uložit se ke spánku, než se naši muži navrátí.Nakonec vydržíme vzhůru až do jejich příchodu (a i když bychom nevydržely, stejně nás vzbudí tím, jak zběsile zvoní, neboť je kdosi levý a neumí si odemknout). To, že nesdíleli naše nadšení z toho, že zalézt do spacáků není jen tak jednoduché bylo zcela (ne)pochopitelné.

Sobota 14.11.2009

Ráno nás Samoi probouzí kolem desáté, nasnídáme se a jdem si vyzkoušet trochu vyjednávání. Rozdělíme si tři role, takže jsou z nás rázem dělostřelci, co přenáší dělové koule, hospodyňka příbory a zemědělci brambory a každý má jiné preference, které aby splnil, musí ukecávat ostatní. (militantní hospodyňka chce dělové koule v předsíni a brambory v kuchyni, hladoví dělostřelci chtějí příbory v polním lazaretu a brambory ve svém ležení a zemědělci příbory v kuchyňce a dělové koule v brázdě, neb jsou pacifisté.) Vyhrávají zemědělci, zatímco hospodyňce zůstává jediná dělová koule.Máme natrénováno a můžeme se pustit do pravého vyjednávání, tentokráte nad mapou Evropy. Oblékneme se proto do vhodného oděvu, rozdělíme si velmoci (Angličan - Lůca Francouz - Samoi, Ital - Žvejka, Rus - Pepa, Turek - Peťa) a začínáme obsazovat domovská centra. Díky tomu se ocitá Angličan v Německu, Francouz v Anglii, Ital ve Španělsku a jen Rus s Turkem se drží doma.Z počátku to opravdu trochu vypadá na dívčí válku, nicméně poté zradí Angličanka a ženská koalice je rozpuštěna. Následuje pár úspěšných i méně úspěšných válečných tažení, Rus s Francouzem jakožto zkušení hráči vlastní větší počet jednotek, nicméně zatím nás to nechává chladnými. Hru přerušujeme kvůli večeři (brambory s máslem a šunkou). Navracíme se nad herní pole a po roce se Rus začíná nebezpečně rozlézat, takže se spojíme všichni proti němu, čehož bravurně využije Francouz a rozšíří svoji armádu do gigantických rozměrů. Pro jistotu se jdeme provětrat ven, pořídit si něco málo k večeři a vyjednávat v ulicích Prahy. S příchodem do klubovny se opět mnohem lépe vžijeme do rolí diplomatů a s mapou v ruce vymýšlíme další strategie. Zapomínáme na šarvátky s Angličankou a uzavíráme diplomatické registrované partnerství, což je nám stejně prd platné, jelikož v tu chvíli se Turkyně projeví jako spojenec Rusa a my se tedy musíme spojit s Francouzem, abychom hrdinně jednotlivě všichni nevymřeli. Tím začíná boj Modro-modro-zelených proti žluto-bílým. Zároveň je to taky počátek konce, avšak ne až tak špatného, neb se nikdo nechystá zradit své partnery a tak hra končí remízou.A protože je ještě relativně brzo, chopíme se Bangu a tentokrát zcela bez vyjednávání střílíme do všech kolem sebe. (A tak si šerif zabil Vice). Pro veliký úspěch hrajeme dvakrát. A protože je stále brzo a nechce se nám spát, zkusíme si zahrát pohádkové RPG. Ale vzhledem k tomu, že jsme neustále přepnuté v diplomatickém režimu, nějak to moc pohádkově nevyjde. Hobit, krtkodlak a upír prostě jen tak někomu nevěří, takže i zcela nezávadný sluha je maximálně podezřelý z toho, že je spiklenec vodníků, co nás chtějí vytopit, případně elfů, co nám chtějí ukrást les. Když už jsme u vyprávění příběhů, chopíme se papírů a tužek a každý napíše větu, která se nějak týká víkendovky, další jí nakreslí, další napíše, co vidí na obrázku, opět obrázek podle věty a finální věta. A pak už jen smích nad tím, co z toho vzniklo. Večer definitivně uzavřeme Citadelou.


Neděle 15.11.2009

Ráno / v poledne už se jen nasnídáme, zabalíme, poklidíme, rozloučíme se a mizíme domů...
zvejklarka.rajce.net - moje fotky
a ve sviští kronice Samoiův zápis z akce - Skvělé to čtení
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruda Ruda | 3. září 2010 v 20:16 | Reagovat

A pak si taky říkám, že je to strašně popisné.

Každopádně, odkud se vzalo to Tjen VVelion

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama