Valná hromada SUPa

24. února 2010 v 21:18 | Tjen Welion |  S.U.P.i
Když se z Kuřete stane SUP a z křídla zobák


Obezřetně vylézám z kabinky nádražní toalety, popotahuji onen kousek černého hadříku, jen chabě zakrývající, co zakryto býti má a proklínám se, že se tak hloupě vsázím. U umyvadla potkám Peťku, které značně cukají koutky. Grrr, jen se směj, však tě jednou taky něco takového čeká... Obratem mi ale oznamuje, že vrchní iniciátor leží doma s těžkou mužskou chorobou, zvanou rýmička, a tudíž s námi nikam nejede. Doufat, že to znamená, že se můžu jít převlíct a plnění sázky se odkládá na neurčito je marné. Peťa slibuje, že když už to Kuba neuvidí na živo, bude o to víc fotit. No paráda.

U pokladen se sejdeme s Honzou, který si tento okamžik samozřejmě nemůže nechat ujít, takže byť s námi nikam nejede, přišel se alespoň podívat. Dále dorazí nejistá Bára a PVC, který doraziti neměl a nedorazí Hanka, která naopak doraziti měla. Matěj se kdesi zdržel v dopravě, tak doufáme, že mu to neujede. Má štěstí a my též. Nastupujeme do vlaku a parkujeme hned v prvním vagónu v uličce, neb jinde není místo. Chvilkový chaos kolem toho, kam vlastně jedeme brzo přejde, neb Bára vypadá, že má relativně dobré povědomí o tom, jak se do Oucmanic jezdí a my jí věříme s tím, že když to nevyjde, je to na koho hodit. V Pardubicích tedy vystoupíme a přestoupíme do poněkud prázdnějšího rychlíku, kde zabereme jedno kupé. Moc si ovšem neposedíme a už vystupujeme v Brandýse nad Orlicí.

Z nebe padá hnusné bílé svinstvo. Brrrr. Přesvědčím Peťu s Matějem, že se alespoň na cestu obleču do oteplováků, abych neumrzla. Peťa souhlasí, Matěj prohlásí, že jsem neměla prohrávat, ale nakonec též svolí. A vyrážíme na cestu necestu, skrz lesy a pole a nakonec kousek po silnici, až dorazíme před jasně žlutý statek - nepřehlédnutelné to stavení.

Boucháním na okno se domůžeme vstupu. Přivítají nás páni domácí Míra, Míša a Maruška, odvelí nás do kuchyňky, kde zanecháme jídlo a vyrážíme hledat, kam složíme v noci hlavy. Díky tomu projdeme celé ekocentrum. Jako jednací síň zvolíme Sýpku, ubytujeme se v Rybníku a část později přijeduvších se uloží do kamenné učebny. Ke společné vlastnozásobní večeři se sejdeme v síni jednací, kde se k nám po chvíli přidá Pája s Hankou. Míra s Míšou nám osvětlí, jakáže práce se od nás zítra bude očekávat. Jedním z našich úkolů bude i rozmotávání odřezků látek z chuchvalce a jejich následné zamotání do snesitelnějšího útvaru - klubka. Toho se okamžitě s Hankou a Peťou chopíme a jednu krabici si přineseme už na večer. Neodolá nikdo. Za chvíli už jsme všichni jak stádo pavouků zamotaní v síti látky a motáme a motáme. Sem tam se objeví nějaký ten hamoun, co někomu motá jeho klubko z druhé strany (viď Mates ;-) ). Úžasná práce, jen se z toho trochu práší. Ale i tak klubíčka přibývají, bohužel o chuchvalcích se nedá moc říct, že ubývají. Přímá úměrnost tu evidentně nefunguje. Tak akorát na pomoc přijede Anežka, Blejk a Jeník. Klubek už je požehnaně a čas se nachyluje k půlnoci, tedy se odebíráme spát. Někdo na postel, někdo na zem a my s Peťou na cosi, co by se dalo nazvat spacím patrem. Hanka a PVC nám vypráví nějaké hororové pohádky (Ano, všechny pohádky jsou ve své podstatě horor, ale tady bych i to slovo pohádka vynechala). I tak za chvíli postupně odpadáme do spánku.

Ráno přijde až podezřele brzo, nikomu se ze spacáku zrovna dvakrát nechce, ale nedá se nic dělat. Buzení se zvrhne v lehkou polštářovou bitvu. Náš dojem, že jsme nahoře a za vodou se prokáže jako mylný, takže slézáme ve vlastním zájmu dolů. K snídani nás čeká Porridge s jablky, který vařila tuším Hanka a PVC. Mňamka.Posilněni touto potravou, vydává se polovina lidí ven odhazovat sníh a kydat chlívky a druhá polovina se opět noří do spletité sítě odřezků - tentokrát barevných. Samozřejmě že si jako první ulovím růžovou. Když má venkovní skupinka hotovo, navrací se k nám do tepla a též motají. Hanka cca v 10 ohlásí, že by měla oficiálně začínat valná hromada, ale protože nás není nadpoloviční většina, vyhlašuje mimořádnou valnou hromadu, jež bude začínat za hodinu. Toť k formalitám. Domotáme, uklidíme, vyluxujeme, abychom se při jednání neudusili prachem, který se krásně rozlétává po místnosti a pomalu ale jistě se připravujeme na dlouhé sezení a jednání. Cpouce se chlebem si vyslechneme Pájovu přednášku na téma: Anatomie a ekologie SUPa.

Samozřejmě to nepodám tak dokonale jako on, ale ve zkratce vypadala takto:
Anatomie:
Křídla - organizátoři.
Tělo - aktivní členové,
Nohy - neaktivní členové,
Krk - KRK (kontrolní revizní komise),
Hlava - výbor SUPa
a zobák s tužkou - předseda s podpisovým právem.

Ekologie:
SUP interaguje s jinými články, Rozruši, Zvonci, Svišti, Fénixové a jiná Brontosaurem postižená havěť. Dále jsou tu ovšem nový účastníci (myšička, zajíček), kteří "vstoupí do SUPa" a poté se buď stanou součástí anatomie (tělo, křídlo) a nebo projdou zase ven. A z toho vyplynul Pájův geniální závěr, že je lepší býti SUP, než hovno.

Ale teď už vážně. Valná hromada začíná. Volí se skrutátoři a moderátoři. Poté se čtou pozdravy. (Viz zápis) Já si pamatuji jen, že Paik je pod pantoflem a Terka vystupuje.
A konečně nový členové, kteří čekají, až z nich budou právoplatní SUPi. Všichni jsou jednohlasně pro, vždyť je to taky kvalitní SUPí materiál!

V tu chvíli je na Valné hromadě přítomno 10 členů a jeden host. Přibližně ve 13 hodin si odhlasujeme oběd. Rizoto na způsob Do it yourself, po němž jdeme pokračovat, abychom tu nebyli do půlnoci. Nastává volba výboru. Míra žádnou funkci nechce, Míša se tváří, že taky ne, zbytek postupně hlásí o co má zájem. Začíná předseda Pája: "Výbor, předseda" PVC: "výbor, hospodář. " Míša:"nic. Míra: "nic", Hanka: " výbor", Peťa: "výbor. To by mi mohlo stačit." Matěj: "Nic." Žvejka: "výbor." nádech, výdech, a tak jo "a protikandidát k Pájovi." Bára: "výbor, místopředseda.", Blejk: "výbor." Tím jsme všichni, volba může začít. První se bude volit předseda, alespoň to budu mít za sebou. Volební komise M&M&M (Míša, Míra, Matěj) rozdají volební pastelky, kandidáti si vylosují svojí barvu (Pája modrá, já červená), pronesou předvolební řeč a pak už děj se vůle SUPa, odevzdáváme pastelky Matějovi do tašky, podle toho, koho si přejeme zvolit. Vzdávám se hlasování, hlasovat pro protikandidát je blbost a hlasovat pro sebe trapnost. Volební komise se odebírá za dveře přepočítat barvičky. Vrací se celkem rychle. Míra si veme slovo: "Je jasno. 8:1." padá mi kámen ze srdce "pro Žvejku." Kámen dopadne ještě větší. Mně na hlavu... "A sakra.." Jedeme dál. Chce Pája kandidovat na místopředsedu? Nechce. Ale Hanka chce. Tedy opět rozdáme pastelky. Tentokrát červená a žlutá. Pastelky odevzdány, volební výsledek nerozhodný. Tak ještě jednou. Tentokrát je to 6:2 pro Báru. Hospodáře odhlasujeme rovnou, neb je kandidát jen jeden. Tím pádem můžeme schválit výbor. 7 lidí ve funkci, potřebujeme ještě 2 KRKouny. Míša se hlásí dobrovolně, Míra se tváří, že není přítomen. Naše zraky se stočí k Matějovi . "Matěji, je nás tu 9 a ty jsi jedinej bez funkce, víš co to znamená?" "Ale no tak jo..." Skvělé, máme i KRK. A že to Mates bere už od začátku vážně: "Narovnej se, jsi předsedkyně! A nekousej si nehty!" Zasednu do pozoru, ruce složené pod zadkem, mno ale znáte mě, že to dlouho nevydrží. Přes sekci Různé se dostaneme až k závěru VH a večeři. Kuřecí polévka, k jejímuž zpestření podepisujeme prezenčky. (2), zápis (2x) a ještě se tiskne jmenování statutárních zástupců. Ale protože se milá tiskárna rozhodne, že už má té práce dost, nevytiskne nám nic. Dáme jí tedy šanci na odpočinek a vyrazíme ven. Pája s Barčou se chopí běžek, nám (Matěj, Peťa, PVC, Anežka a já) stačí obyčejné sněhuvzdorné botky. Na Matějův dotaz, zda chystáme něco šíleného se s Peťou jen pousmějeme, my totiž nikdy nic nechystáme, vždycky ta šílenost vyplyne ze situace.

Vypravíme se od statku nahoru, zatím po silnici, poté odbočíme za kravínem do polí. Chvíli se rozmýšlíme, zda půjdeme ještě dál, ale protože nemáme ponětí, kde jsme, stočíme naše kroky opět směrem k vesnici. Sice musíme projít skrz jakési JZD, či jek se tomu teď nadává, ale opět se ocitneme na cestě. Tato krátká cesta nám ovšem nestačí, takže jdeme prozkoumat i spodek Oucmanic. Třeba najdeme louku, kde bude Míra s Míšou stavět v létě domek. A protože nás vede Peťka, pověstná tím, že ať jde kamkoliv, končí to přelézáním plotu, ocitáme se na čísi zahradě. Probrodíme se sněhem až, ano čekáte správně, k plotu, ale protože jeho přelezením bychom se dostali tak akorát do další zahrady, radši se vrátíme odkud jsme přišli. Před statkem ještě rozpoutáme dívčí sněhovou válku. Byť je tam kluků o jednoho víc, jako srabi prchnou do tepla Ekocentra.

Po návratu zjistíme, že tiskárna se umoudřila a vytiskla nám to, co jsme potřebovali. Tak to s Barčou podepíšeme a myslíme si, že to máme z krku. A ono prdlajs. Kousek chybí. Tak znova. Opět podepíšeme a opět jedno číslo vypadlo. Deštný prales trpí, když to jdeme tisknout ještě potřetí, teď už konečně dobře. Vše podepsáno, vracíme se k motání klubek, ale jen na chvíli, než nás Hanka odláká k Citadele. Míša po značné Pájově intervenci nakonec vyhraje. Ale musím říct, že Citadelu bez rozšíření mám mnohem radši. A protože je dost pozdě a vstáváme v 7, odebíráme se do spacáků a do sladkých snů (a že byly moooc sladké ;-) ). Ráno v 7 nejdřív zvoní Hanky budík, pak můj a pak ještě Matesův. Tuším, že jediný koho to nevzbudí je majitel toho posledního, překvapivě :)

Spolu s Hankou jdeme nakrájet sladkou snídani v čemž se k nám pomalu přidávají ostatní, takže krájení pomalu ale jistě přejde v ekologickou likvidaci biologického materiálu. (Nebo jak řiká moje sestra v orální příjem glukózy). Pája, Blejk a Jeník se řídí pravidlem "kdo spí, jakoby jedl." jejich problém, ne náš.

Času do odchodu moc nezbývá, takže jdeme ještě poklidit v Sýpce, PVC tam asi z nedostatku práce moc hezky nakopne krabičku s pastelkama a ty se rozletí po celé místnosti. Takové velmi efektní to bylo. Ještě rozebrat zbylé jídlo a šup na vlak, než nám to nakonec ujede. Blejk s Jeníkem stojí dole u dveří s tácem plným jídla a nikdo nemá šanci projít bez přídělu. A protože by to nebyla jinak šílenec Blejk, jde nás vyprovodit až ven, bosa do sněhu a s hláškami: "Rádi jsme vás viděli, přijeďte zase" nás systematicky bombarduje sněhovými koulemi.

Jsme za vraty, již mimo dostřel a pochodujeme na vlak. Opět to vezmeme zkratkou. Na nádraží vyřešíme společné jízdenky. Anežka se odpojuje už v Pardubicích, tak to kupujem nadvakrát. Holt problémový účastník, jako vždycky. Rychlík je opět poloprázdný, takže obsazení kupé je tentokrát velice jednoduché. Sedačka PVC, Žvejka, Matěj prudí sedačku Peťa, Anežka, Hanka focením, takže je zahájen protiútok ze strany Peťky. (PVC, Matěji, a kde ty fotky jsou?? Jsem zvědavá, co z toho vzniklo :) )

V pardubicích nastane rychlé loučení s Anežkou, neb nám jede za 4 minuty EC. Rovnou se nasoukáme do uličky, neb nepředpokládáme, že v sobotu odpoledne je nějaký vlak na Prahu poloprázdný. Chyba. Průvodčí nás odvelí do zadních vagónů. A opravdu, celou jednu polovinu máme sami pro sebe. Zasedneme ke stolečkům, zlikvidujeme část zásob, PVC usne a najednou jsme v Praze. Hanka mizí do Ústí, my s Peťou se dvakrát pokusíme ulovit vlak na Smíchov, ale ani jednou nejsme úspěšné, takže odjezd domů zakončíme v metru, kde kluci jsou na jedné straně, my na druhé a vzájemným schováváním se za sloupy etc. bavíme půl stanice. Holt SUPi na výletě...

A to je vše přátelé, SUPice, SUPíci, SUPata i jakákoliv jiná havěti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 michal michal | 28. února 2010 v 22:52 | Reagovat

pěkné...vidělas jaký tu máš 'související odkazy':)
"Konečně! Zítra se Matěj s Theou poprvé políbí – ulice.nova.cz "
aneb není nad kontextovou reklamu:D

jojo, jinak fakt dobré záznamy, bude z tebe nepochybně dobrá předsedkyně:D

2 alenka15987788 alenka15987788 | Web | 20. října 2010 v 16:23 | Reagovat

:) :D :)

3 hry-online-zdarma-superhry hry-online-zdarma-superhry | Web | 7. července 2011 v 1:05 | Reagovat

Chceš vyhrát Minibike, R/C model Ferrari, originální hru COD:Black Ops nebo MP4 přehrávač ? Koukni se na http://raketka.cz/soutez-c.-1 a zůčastni se letní soutěže raketka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama